Prijazne besede so lahko kratke in lahkotne, a njihov odmev je neskončen. (Mati Tereza)

V petek, 12. 5., smo učenci in učitelji Osnovne šole Mokronog na poseben način obeležili dan kulture nenasilja in strpnosti. V oddelkih od 1. do 9. razreda so potekale delavnice, na katerih smo ugotavljali, da je svet zaradi naše raznolikosti bogatejši, saj vsak posameznik s svojimi značilnostmi in talenti sooblikuje družbeno življenje. Spoznavali smo tudi razsežnosti naših čustev. Strinjali smo se, da je vsa čustva pomembno izražati, vendar moramo za to izbrati primeren način. Učenci in učenke so aktivno in zavzeto sodelovali pri dejavnostih, o čemer priča tudi spodnja fotografija. Iz obrezanih odtisov dlani smo ustvarili pisan cvetlični šopek, ki ga bodo zalivali sočutje, spoštljivost, empatija, strpnost, prijateljstvo … Z njim simbolično sporočamo, da je kljub naši različnosti pomembno ohranjati varno in spodbudno skupnost, ki jo tvorimo tudi v šoli.