Učenci čebelarskega krožka in nekateri drugi učenci podružnice in matične šole so skupaj s člani čebelarskega društva Trebelno−Mokronog v soboto, 26. marca 2022, sodelovali v projektu Dan sajenja medovitih rastlin. Na ta dan je Čebelarska zveza Slovenije podala pobudo za sajenje medovitih rastlin, saj se zaveda pomembnosti ohranjanja čistega in zdravega okolja. Že vsaka najmanjša sprememba v okolju lahko zelo hitro vpliva na naravo, kar med prvimi občutijo čebele in ostali opraševalci. Tega se zavedajo tudi učenci in učenke, zato so pomagali pri sajenju rastlin in urejanju okolice šolskega in učnega čebelnjaka. V sklopu projekta pa so izkoristili sončen dan in spretno poslikali panje, ki bodo krasili učni čebelnjak društva. Ponosni so, da bodo lahko opazovali, kako bodo rasla drevesa, v prihodnjih mesecih pa se veselijo svežega medu iz šolskega čebelnjaka.

Vabljeni, da se sprehodite in ogledate umetnine v čebelarskem kotičku na Trebelnem pod kapelo Svete Rozalije.

Mentorica čebelarskega krožka Laura Starič