OŠ Mokronog je že kar nekaj časa Zdrava šola. Sledimo rdeči niti Zdravih šol, ki so v letošnjem letu poleg duševnega zdravja tudi gibanje in zdrava prehrana.
V tednu od 25. 9. 2017 do 30. 9. 2017 smo se priključili Evropskemu tednu športa, katerega namen je spodbujanje telesne dejavnosti ter ozaveščanje o njenih številnih koristih.
Na šoli že cel teden poteka 5-minutni aktivni odmor za gibanje med poukom. Vsi učenci in učitelji se vsak dan ob 10. 05 razgibajo z vajami za dobro jutro. Tako se raztegnejo, sprostijo in prekinejo sedenje med poukom. S 5-minutnimi aktivnimi odmori bomo enkrat tedensko nadaljevali skozi celo šolsko leto.
V sredo, 27. 9. 2017 ob 10. uri, pa smo namenili športu 10-minutni odmor ter se s tem pridružili vseslovenski akciji Slovenija, razgibaj se. Vsi učenci in vsi učitelji smo se zbrali v športni dvorani in se skupaj razmigali pod vodstvom naših športnih učiteljev.