Učenci 7. b smo v petek, 18. 6. 2021, obiskali šolsko knjižnico v okviru projekta Rastem s knjigo. Tam smo spoznali spletno stran COBISS+, na kateri smo se tudi sami preizkusili v iskanju. Spoznali smo tudi različne vrste knjižnic in projekt Rastem s knjigo. V okviru projekta smo v dar prejeli knjigo Kako dolg je čas, katere avtor je Mate Dolenc. Po malici smo se odpravili do Krajevne knjižnice v Mokronogu, ki deluje v okviru Knjižnice Pavla Golie Trebnje. Spoznali smo zvočne in e-knjige, ki jih lahko beremo z bralnikom. Spoznali smo tudi krajevne knjižnice in izposojevališče Knjižnice Pavla Golie Trebnje. Preizkusili smo se v iskanju izbranih knjig ter dobili kazalko in brošuro o knjižnicah.

Najbolj pa nam je bilo všeč, da ta dan dejavnosti ni potekal v razredu, ampak smo lahko več časa preživeli v šolski knjižnici ter se sprehodili po Mokronogu do krajevne knjižnice. Bilo je zanimivo, poučno in zabavno. Polni vtisov in novega znanja smo se vrnili nazaj v šolo.

Tia Hvastija in Alina Lamovšek, 7. b