Tabla v večnamenskem prostoru in šolski ekran nad stopniščem vsem nam sporočajo, da je šola pristopila k vseslovenskemu projektu Trajnostna mobilnost. Namen projekta je ozavestiti učence in delavce osnovnih šol ter starše o pomenu hoje, kolesarjenja in uporabe javnega prevoza v vsakdanjem življenju.

V tednu otroka bomo pristopili k prvi aktivnosti tega projekta, in sicer Gremo peš s kokoško Rozi. Sodelovali boste učenci vseh razredov naše šole. Vabimo vas, da se v šolo in iz nje ter na popoldanske aktivnosti odpravite na način trajnostne mobilnosti:

• peš,
  • s kolesom ali skirojem,
  • z avtobusom,
  • kot sopotnik v avtomobilu, kjer en starš pripelje v šolo otroke iz več družin.

Če vas v šolo pripeljejo starši z avtomobilom, naj vas ta teden spustijo iz avtomobila pri pokopališču ali podjetju Dorema in potem po pločniku do šole pridete peš (vsaj 200 m).