Učenci prvega razreda na Podružnični šoli Trebelno so v ponedeljek, 19. 9. 2022, prišli na obisk v šolsko knjižnico. Nekateri so jo obiskali že v vrtcu. Šolska knjižničarka jim je predstavila knjižnico. Izvedeli so, kje se nahajajo knjige za njihovo starostno stopnjo, kakšna so pravila izposoje in vračanja knjig ter kakšna so pravila obnašanja v knjižnici. V knjižnici so uživali v ogledovanju knjig. Prisluhnili so pravljici Lev v knjižnici.

Na koncu jih je čakalo še presenečenje. Vsak prvošolec je v dar prejel knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je napisala Ida Mlakar Črnič.

Tako smo na ta deževno jesensko jutro zakorakali v novo bralno leto. Naj bo v njem vsak dan čas za dobro knjigo, saj so dobre knjige zlate knjige, kar je trdil že France Bevk. In na dan njegovega rojstva in smrti – 17. septembra – obeležujemo dan zlatih knjig ter uradno pričenjamo z bralno značko.