Sončni dnevi so ravno pravšnji za delo  na vrtu. Takšnega mnenja so bili prejšnji teden tudi prvošolci, zato so se z učiteljico odpravili na šolski vrt. S seboj so vzeli pripomočke, ki so jih potrebovali za delo na vrtu. Najprej so si ogledali zelišča, ki jih že kar dobro poznajo. Vsak učenec je moral prebrati ime rastline in k njej pritrditi napis, ki ga je imel natisnjenega na paličici. Delo so uspešno in z veseljem opravili. Ker je sonce kar močno pripekalo, so žejo pogasili s sokom, ki  ga je iz zelišč z vrta za njih pripravila učiteljica. Učenci so povedali, da je bilo delo na vrtu zabavno in prijetno in se že veselijo novih vrtnarskih dejavnosti.

Tako lahko rečemo, da so učenci že okusili plodove svojega dela in zato so bili še posebej ponosni.

Zapisala: Marica Tratar

Fotografije: Maruša Klemenc