Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

V petek zvečer smo prejeli okrožnico MIZŠ z naslovom  Priporočilo NIJZ za uporabo mask v prvem tednu v septembru.

NIJZ je v petek, 28. 8. 2020, v popoldanskem času na svoji spletni strani objavil NOVA Priporočila za uporabo mask v času širjenja okužbe s SARS-CoV-2 in razloge za uvedbo dodatnih ukrepov.

V priporočilu NIJZ je vključeno za nas pomembno priporočilo glede uporabe mask za učence v skupnih prostorih v šolah, k čemur nas zavezuje dokument Vzgoja in izobraževanje v Republiki Sloveniji v razmerah, povezanih s COVID-19.

V skladu s petkovo okrožnico MIZŠ z oznako NUJNO vas obveščamo, da je za otroke od 6. leta starosti dalje v šolah priporočeno nošenje mask v prostorih izven učilnice. Kot smo vas že obvestili, je tudi na šolskih prevozih (avtobus, mini bus, kombi) obvezna maska za vse učence.

Veseli bomo, če boste za maske poskrbeli sami, saj jih bomo šole dobile z zamikom in le za dva dni.

Hvala, da skupaj skrbimo za varnost in zdravje vseh, ki dnevno vstopamo v OŠ Mokronog.

Lep pozdrav.

Mokronog, 31. 8. 2020