Do zadnjega kotička je bila napolnjena kulturna dvorana v Mokronogu v prečudovitem majskem ponedeljkovem popoldnevu. Z navihanimi, domoljubnimi in umetniško dovršenimi pesmimi se je na rožnato odrski sceni predstavilo kar 200 pevcev Vrtca Mokronožci, Podružnične šole Trebelno in matične šole. Glasbeno spremljavo so izvajali pianistka ga. Ana Češnjeva, kitarist osmošolec Aljaž Strmole in na bongih sedmošolec Tim Kos. Da so se pesmi med seboj lepo prelivale, so poskrbele vezne besede učiteljice Mateje Čoha in recitatorjev Nike Tijane Grabnar, Mance Miklavčič in Tima Kosa. Zelo bučen aplavz so si v plesnih ritmih prislužile plesalke 5. razreda, ki so s svojim plesom navdušile občinstvo in popestrile zborovsko petje. Po vzpodbudnih besedah ravnateljice ge. Zvonke Kostrevc se je koncert zaključil s pesmijo Dan ljubezni in tako dal novo pevsko energijo, ki jih bo vodila in popeljala 10. pevskemu koncertu naproti zborovodkinjam Barbari Dolenc, Ivici Kocjan Anderlič in Jelki Gregorčič Pintar.
Jelka Gregorčič Pintar