V četrtek, 16. 6. 2022, smo učenci 8. razreda imeli delavnice na temo karierne orientacije. Prve 3 ure smo namenili spoznavanju veščin kot so vodenje skupine, sodelovanje in spoznavali kakšen poklic bi radi opravljali v prihodnosti s pomočjo devetih različnih postaj. Pri naši najljubši (5.) postaji smo morali sodelovati da smo različne kose lesa postavili v stolp. Poleg reševanja nalog, barvanja in sestavljanja smo pisali na list kjer smo ugotovili kakšni smo. Ena izmed točk pa je bila namenjena poklicem, ki naj bi jih opravljali glede na izpolnjen vprašalnik. Nato smo se lahko odločili za obisk gostilne DEU, podjetja SEP ali obisk policista. Policist nam je povedal o poklicu le-tega ; koliko časa traja šolanje, kakšne naloge opravljajo ipd. Poizkusili smo njihovo opremo in pogledali še v policijski kombi. Nekateri pa so se odločili da bi obiskali gostilno Deu. Najprej jih je lastnica lepo sprejela in povabila naprej. Pogovarjali so se o tem kako pri njih vse skupaj deluje, povedala jim je tudi nekaj zgodb ki so se ji zgodile med delom in še nekaj osnovnih informacij o gostinstvu. Na koncu so se posladkali s sladoledom in se odpravili nazaj v šolo. Povsod smo izvedeli veliko zanimivih, novih predvsem pa uporabnih informacij.

Tia Hvastija, 8. b