20.2. 2014 je potekalo medobčinsko srečanje šolskih parlamentov na OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert. Udeležili so se ga izvoljeni predstavniki šolskih parlamentov šol Mirna, Šentrupert, Trebnje, Veliki Gaber in Mokronog. Debato o razmerah v družbi je vodil Luka Bregar.

Foto: OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert

Našo šolo so zastopali Petra Pavlin, Maruša Kocjan Penca in Rok Rajer. Zbrani parlamentarci so predstavili svoje poglede in rešitve na razmere v družbi, izpostavili so odlično delo prostovoljnih društev ob nedavni naravni katastrofi, solidarnost posameznikov, dotaknili so se tudi brezposelnosti, dela politikov, vlogi posameznika v družbi in vpliv družbe na posameznika. Ob koncu srečanja so izvolili predstavnike, ki bodo prej omenjene šole zastopali na regijskem srečanju šolskih parlamentov v Novem mestu. Ti učenci so Zala iz Velikega Gabra, Ed iz Šentruperta in Petra iz Mokronoga. Našim parlamentarcem je bilo srečanje zelo všeč, saj so lahko slišali mnenja svojih vrstnikov o tej temi in da so jo lahko obravnavali, čeprav se o razmerah v družbi pogovarjajo predvsem starejši.