V ponedeljek, 10. 2. 2020, smo na šoli izvedli otroški parlament, na katerem smo se ukvarjali s temo poklici. Predstavniki oddelkov so poročali, ali učenci razmišljajo z izbiri poklica, kateri poklici se jim zdijo zanimivi in kateri potrebni. Zanima jih, kateri poklici so dobro plačani, katerih kmalu ne bomo več potrebovali.

Na delavniškem delu  parlamenta so učenci ugotavljali, katera znanja, veščine in sposobnosti so potrebne za opravljanje določenega poklica, in o tem poročali. Izvolili so tri predstavnice, ki bodo šolo zastopali na medobčinskem otroškem parlamentu.

V zaključku so učenci podajali predloge za izboljšave življenja in dela na šoli, ki jih bo pregledala in o njih odločila šolska skupnost.