V petek, 23. septembra 2016, sta našo šoli obiskali Doroteja in Nina – predstavnici UNICEF-a, ki sta za učence zadnje triade izvedli delavnico o otrocih beguncih. Med drugim sta učencem pokazali več videoposnetkov, na katerih smo lahko videli kakšne grozote doživljajo otroci, ki  s starši ali brez njih  bežijo z vojnih območij.

IMG_1391

Z nami sta delili tudi svoje pretresljive izkušnje, ki sta jih doživeli med delom v begunskih centrih. Med drugim sta nam povedali o deklici, ki je bila med svojo begunsko potjo najbolj hvaležna svoji učiteljici matematike, ker jo naučila, naj bo pogumna.

Ob koncu delavnic smo skupaj ugotovili, da so begunci, tako kot mi,  ljudje, ki si želijo miru in dobrih pogojev za življenje. Imajo svojo kulturo in način življenja, ki se nekoliko razlikuje od našega. S svojih domov so odšli, da si poiščejo miren in varen prostor pod soncem. Prav je, da jim pri tem po svojih močeh pomagamo, predvsem pa, da smo so njih sočutni in neobsojajoči