Zadnji koledarski dan v letu je prav poseben dan, ko učne vsebine odstopijo prvenstvo vzgojnim in družabnim dejavnostim. Tako je bilo tudi letos na naši šoli. Pričakovanje se je stopnjevalo že od prazničnega sejma, skoraj otipljivo pa je bilo predzadnji teden decembra, tik pred božično-novoletnimi počitnicami. Poleg rednih učnih obveznosti so predvsem devetošolci z razredničarko in sorazredničarko imeli polne roke dela s pripravo srečelova. Ta je bil eden vrhuncev dogajanja zadnji šolski dan v koledarskem letu 2017.

Učenci so po dveh urah pouka in malici prisostvovali proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti, ki je poudarila lepote in posebnosti naše domovine. Proslavi so sledili še razrednikova ura, srečelov in odbojkarska tekma med učenci in učitelji. Napeto tekmo so popestrile točke učencev. Čeprav je ekipa učiteljev dokazala premoč, je športni dogodek minil v duhu, sodelovanja, sproščenosti in zabave.