V petek, 22. 12. 2023, na zadnji šolski dan pred božično-novoletnimi počitnicami, smo učenci in zaposleni Osnovne šole Mokronog obeležili državnik praznik, dan samostojnosti in enotnosti, si ogledali film z naslovom Kapa in se v oddelkih družili s sošolci.

V središču praznovanja je bila dramska igra z naslovom Božična zgodba, ki so jo pripravili učenci dramskega krožka pod vodstvom mentorice Katarine Žagar. Rdeča nit igre in celotnega kulturnega dogodka je bila vrednota miru, ki ga vsi želimo in potrebujemo v vsakdanjem življenju. Ob točkah nastopajočih smo razmišljali o pomenu sobivanja, strpnosti in tem, kako lahko s svojimi dejanji in odločitvami prispevamo k varnejšemu okolju.
Praznovanje dneva samostojnosti in enotnosti ni bil samo spomin na prelomne dogodke v naši zgodovini, ampak tudi usmeritev k razmišljanju o tem, da lahko majhna dejanja pričarajo velike spremembe v odnosih med ljudmi.
Dogodek smo zaključili s slovesnim voščilom gospe ravnateljice.

Ksenija Rožman in Marjetka Ganc