V soboto, 9. 3. 2019, se je na fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani, v okviru festivala inovativnih tehnologij, odvijalo državno tekmovanje iz robotike za osnovnošolce. Učenci na tekmovanju dobijo opis konstrukcije in opis delovanja robota, ki ga morajo najprej sestaviti s poljubno konstrukcijsko zbirko, nato pa zanj napisati program in robota dejansko oživiti da opravlja določeno nalogo ki je opisana. Za vse skupaj imajo učenci na voljo 2 šolski uri, nato pa mora vsak tekmovalec z ustnim zagovorom dokazati še teoretično znanje iz robotike.

Našo šolo so na državnem tekmovanju zastopali trije učenci 8. razreda in sicer Rok Starič, SImon Starič ter Nik Vene. Vsi trije učenci obiskujejo izbirni predmet robotika v tehniki, za priprave na tekmovanje pa so žrtvovali tudi nekaj popoldnevov. Najuspešnejši je tako bil Rok Starič, ki je osvojil odlično drugo mesto in s tem zlato priznanje, odličen četrti pa je bil Simon Starič, ki je osvojil srebrno priznanje. Niku se zaradi smole s programom ni uspelo prebiti do priznanja.

Vsem trem iskrene čestitke za uspeh!

mentor: Tomaž Kušar