Naša šola letos izvaja »Tek podnebne solidarnosti«, ki v tem šolskem letu poteka v sodelovanju s Slovenskim karitasom in Ministrstvom za zunanje zadeve (Evropsko leto za razvoj).

V projekt smo/bomo vključili naslednje dejavnosti:

tek (tečemo s hvaležnostjo do dobrin, ki jih imamo (voda, hrana, oblačila) ter z razmišljanjem o tistih, ki tega    nimajo ter o možnostih kako jim pomagati); v tem času skušamo čim bolj zmanjšati vse vrste odpadkov;

•  ogled DVD-ja »Živi preprosto in solidarno« (hvaležnost; razvijanje empatije),
  • foto-govorico,
  • dramsko igro Popotovanje štrka Simona,
  • namizno igro,
  • se naučili pesmico, ustvarjali,
  • posejali pa smo tudi sončnice.

Tečemo doma (v ta namen imamo kartončke) in v šoli. Do sedaj smo samo v šoli pretekli več kot 500 km, naš cilj pa je preteči 3000 km do 06. 06. 2015 ter s tem prispevati h krogu solidarnosti (s pretečenimi kilometri šole po Sloveniji gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje; en krog pomeni 40.075 km).