V četrtek, 24. 11. 2016, smo v OŠ Mokronog organizirali predpraznično popoldansko druženje za učence in starše. V prvem delu je Zavod Varna pot starše s predavanjem Rdeča luč za starše osveščal o obnašanju v prometu in prisotne hkrati nagovarjal, da z zglednim ravnanjem prenašajo skrb za prometno varnost tudi na otroke. Udeležence je pretresla osebna izkušnja staršev, Lilijane in Romana Mavca, ki sta v prometni nesreči izgubila svojo hčer.

V času predavanja so učenci sodelovali v prometnih delavnicah, ki so jih vodile moderatorke Zavoda Varna pot.
 Po končanem predavanju pa smo starše in njihove otroke povabili na praznični sejem. Tudi tokrat so se mize šibile pod čudoviti izdelki, ki so vabili k izboru, zanje pa so nam obiskovalci prostovoljno darovali 2452,60 €, kar je lep prispevek za obogatitev šolskega sklada.
POROČILO delavnice Varna pot – ODPRI