1. septembra 2016 so se zopet odprla šolska vrata. Učence od 2. do 5. razreda so že navsezgodaj v šolo pospremili topli sončni žarki, ob 11. uri pa se jim je pridružilo še 12 prvošolcev v spremstvu staršev.

Sprejem prvošolcev s krajšim kulturnim programom, v katerem so nastopili ostali učenci s podružnice, je potekal kar na igrišču. Tretješolci so zaigrali igrico o medvedku, ki gre v šolo, učenka Zarja je recitirala pesem o pridnem učencu Martinu, nato pa so vsi učenci skupaj zapeli še pesem Ko si srečen. Program je povezovala četrtošolka Anja. Vse zbrane sta nagovorila tudi gospa ravnateljica, Zvonka Kostrevc, in gospod župan, Anton Maver.  Ob koncu so učenci drugega razreda prvošolcem izročili uporabno darilce ter jih z razredničarko Janjo Cajner pospremili v učilnico.

Vsem učencem želimo prijetno šolsko leto 2016/2017, kjer si bodo poleg znanja razvijali različne življenjske spretnosti.