Glasbeni ritmi so drugošolce povabili k jutranji telovadbi. Sledil je krepčilen zajtrk, nato pa vzpon na Čemšeniško planino. Nagrada za uspešen prihod na vrh so bili čudoviti razgledi, malica in igra na igralih ob planinski koči. Po kosilu in popoldanskem počitku so učence že čakale ustvarjalne delavnice z naravnimi materiali. Vejice, listje, mah in storži so postali čopiči, s katerimi so učenci ustvarili prave umetnine. Umetniki so se nato odpravili v bližnji gozd, kjer so iz vejevja in šotorskih platen gradili bivake. Po okusni večerji pa so se drugošolčki preizkusili še v kvizu Male sive celice.

Dan, poln doživetij, je prehitro minil in otroci so utrujeni legli k počitku. Jutri jih čaka še zelo zanimivo dopoldne, nato pa pot proti domu.