Tretji petek v novembru smo, kljub raznim omejitvam in odlokom zaradi zajezitve širjenja bolezni covid-19, vseeno izvedli naravoslovni dan, ki je bil namenjen tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Po zajtrku, ki je bil sestavljen iz lokalnih oz. slovenskih sestavin (kruh, maslo, med, jabolko, mleko), smo se odpravili na ogled šolskega čebelnjaka, kjer je bil pridelan med, ki smo ga imeli za zajtrk. Čebelnjak je postavljen v bližini šole med travniki in gozdom ter deluje v okviru Čebelarskega društva Trebelno – Mokronog. Čebelarka in mentorica mladih čebelarjev PŠ Trebelno Laura Starič je pripravila razstavo različnih vrst medu in čebelarskih pripomočkov.

Letošnji slogan je bil »Zajtrk s sadjem – super dan!« Poudarili smo pomen uživanja lokalno pridelanega sadja in zelenjave ter vpliv na naše zdravje. Sodelovali smo tudi v likovnem natečaju, kjer so učenci vseh razredov risali sadje in zelenjavo v različnih likovnih tehnikah. Preko video povezave smo se priključili v javljanje v živo s Čebelarsko zvezo Slovenije, kjer smo izvedeli dejstva in zanimivosti o čebelarski dejavnosti in tradiciji čebelarstva v Sloveniji, o naši avtohtoni čebeli kranjski sivki, delu in življenju čebel, njihovemu pomenu v naravi in spoznali različne vrste slovenskega medu ter ostale čebelje pridelke.

Čeprav so dejavnosti potekale v vsakem razredu posebej, smo se veliko naučili in se imeli lepo.

PŠ Trebelno