V četrtek, 13. aprila, je v Mercatorjevem centru v Domžalah z izvedbo turističnih tržnic potekal zaključek državnega festivala Turizmu pomaga lastna glava. Letošnja tema je bila Športna doživetja bogatijo mladinski turizem, na festivalu smo sodelovali tudi štirje učenci naše šole. Izdelali smo turistično nalogo z naslovom Z Mokronožci na Vorančevo pot, pripravili stojnico in nastop na zaključnem dogodku ter bili za delo s strani ocenjevalne komisije nagrajeni s srebrnim priznanjem.

Vorančeva pot je tradicionalna športno-turistična prireditev v občini Mokronog-Trebelno. Gre za 14 kilometrov dolg pohod po dolenjskih gričih, ki se odvija vsako tretjo soboto v oktobru. V turistični nalogi predstavljamo ideje za promocijo in nadgradnjo dogodka, v katerem želimo h gibanju in medgeneracijskemu povezovanju privabiti širši krog ljudi, zlasti mlade. Prispevati želimo k športnemu udejstvovanju nasploh, k promociji zdravja in ozaveščanju zdravega načina življenja. Ker znana mokronoška legenda govori o škratih Mokronožcih, ki naj bi živeli v okolici Mokronoga in jih lahko vidijo le najbolj pridni, smo dejavnosti prepletli tudi s temi skrivnostnimi bitji. Z izbranimi nalogami tako skušamo razvijati pripadnost kraju, spodbujati k spoštovanju in ohranjanju naravne ter kulturne dediščine in prispevati k prepoznavnosti domačega kraja.

Ob oblikovanju turistične ponudbe smo se veliko naučili o našem kraju in pridobili kar nekaj izkušenj. Poseben izziv nam je predstavljala tudi priprava turistične stojnice in nastopa na njej. V ta namen smo oblikovali promocijski video (ogledate si ga lahko na spletni strani v zavihku šola – raziskovalne dejavnosti), plakat z vrisanimi točkami in družabni igri, ki ju je preizkusilo kar nekaj obiskovalcev naše stojnice.

Učenci turističnega krožka (Tia Hvastija, Alina Lamovšek, Nik Rajer, Maja Slak)

Mentorice: Marjetka Ganc, Nataša Himmelreich in Ksenija Rožman